Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Case Studies

Wszystkie salony Volkswagen z funkcjonalnym Generatorem Ofert

Prosta, intuicyjna konfiguracja samochodu i generowanie spersonalizowanej oferty dla Klienta w kilka chwil - tak pracują dealerzy Volkswagen Samochody Osobowe dzięki zaprojektowanej przez nas aplikacji webowej Generator Ofert. Aktualną i poprawną konfigurację oferty zapewnia zaawansowana kombinatoryka oraz integracja kluczowych systemów globalnej grupy w ramach Generatora Ofert. Jak dokładnie działa i jakie procesy usprawnia to funkcjonalne narzędzie?


Generator Ofert wspiera proces sprzedaży Volkswagen Samochody Osobowe


W Volkswagen Group Polska dążymy do tego, by być najlepszą grupą motoryzacyjną w Polsce. To nasza misja, którą realizujemy m.in. poprzez dostarczanie Klientom zaawansowanych technicznie produktów i usług, a także zapewnienie najwyższej jakości obsługi dzięki nowoczesnej i efektywnej organizacji sprzedaży. Funkcjonalny Generator Ofert wpisuje się w naszą strategię rozwoju, pozwalając dealerom na bardzo szybką i poprawną konfigurację samochodu oraz przygotowanie pełnej, spójnej i estetycznej oferty dla każdego Klienta naszej marki - mówi Anna Chodor, Kierownik ds. CRM w Dziale Samochodów Osobowych Volkswagen Group Polska.

Generator Ofert to aplikacja webowa dedykowana sprzedawcom sieci dealerskiej Volkswagen Samochody Osobowe, umożliwiająca przygotowanie zindywidualizowanej oferty sprzedaży auta. Zawiera ona pełną specyfikację konfiguracji samochodu wraz z poglądowymi zdjęciami, a także specyfikację wybranych akcesoriów, dodatkowych produktów i usług takich jak pakiety serwisowe czy ubezpieczenie oraz zakres udzielonych rabatów na samochód.

programa software house - generator ofert dla volkswagen osobowe

 

Konfiguracja samochodu osobowego Volkswagen w Generatorze Ofert


Ważna jest dla nas spójność komunikacji i wygoda klientów, dlatego zadbaliśmy o to, by auta osobowe marki Volkswagen można było skonfigurować za pośrednictwem Generatora Ofert we wszystkich salonach w Polsce - dodaje Anna Chodor.

Generator Ofert to obecnie podstawowe narzędzie sprzedawców we współpracy z potencjalnymi oraz obecnymi klientami zarówno indywidualnymi, jak i flotowymi. Jest to jeden system integrujący wiele narzędzi wspierających sprzedaż, z których dotychczas korzystał Volkswagen.


Prosta konfiguracja samochodów osobowych marki Volkswagen


Konfigurowanie auta z poziomu Generatora Ofert jest banalnie proste - wystarczy przejść po kolei przez wszystkie dostępne w narzędziu kroki. Proces konfiguracji został zamodelowany w ścisłej współpracy pomiędzy zespołami analityków Volkswagen Group Polska i Programy™ i w uproszczeniu wygląda następująco:

 generowanie oferty - volkswagen group polska - programa software house

To, czy dany samochód jest możliwy do wyprodukowania, jest weryfikowane przez system korzystający z zewnętrznej, zaawansowanej kombinatoryki. Jest ona sprawdzana podczas każdego kroku konfiguracji samochodu. Tym samym kolejność kroków podczas tworzenia auta jest ściśle określona i nie ma możliwości pominięcia któregokolwiek z nich. Dzięki temu mamy pewność, że otrzymamy dokładnie taki samochód, jaki sobie wymarzyliśmy i zbudowaliśmy w Generatorze Ofert - mówi Maja Burdajewicz, project manager w Programa™.

Proces konfiguracji realizowany jest z poziomu wbudowanego w Generator Ofert dedykowanego konfiguratora, którego baza (zdjęcia, opisy, tłumaczenia, kombinatoryka, bieżące ceny) zasilana jest w czasie rzeczywistym danymi importowanymi z innych systemów używanych przez Volkswagen Samochody Osobowe oraz wymaganych w tym celu baz, aplikacji i plików zewnętrznych. Aby opracować kombinatorykę, dokładnie przeanalizowaliśmy wszystkie powiązania między tymi systemami.

Volkswagen Samochody Osobowe korzysta z wielu narzędzi wspierających proces sprzedaży, konfigurację aut i obsługę klientów. Aby oddać w ręce dealerów funkcjonalną aplikację obejmującą te procesy, zintegrowaliśmy ich systemy tj. połączyliśmy dane z różnych źródeł i udostępniliśmy je w Generatorze Ofert - dodaje Maja Burdajewicz.

Generator Ofert Volkswagen Osobowe - Programa software house

Podgląd wnętrza auta konfigurowanego w Generatorze Ofert

Kolejne projekty dla Volkswagen Group Polska realizowane przez Programę™


Prace nad aplikacją rozpoczęły się w listopadzie 2016r. i trwały rok. Od listopada 2017r. każdy salon w Polsce konfiguruje auta za pośrednictwem Generatora Ofert.

Nad Generatorem Ofert pracowaliśmy w ścisłej współpracy z zespołem Volkswagen Group Polska, dzięki czemu oddaliśmy dokładnie taką aplikację, jakiej potrzebowali, dotrzymując terminu. Postępy prac prezentowaliśmy i omawialiśmy na cotygodniowych spotkaniach, podczas których wspólnie uzgadnialiśmy dalsze cele i zadania - podsumowuje Maja Burdajewicz.

Generator Ofert VGP - konfiguracja samochodu zaprojektowana przez Programa Software House

Przykładowa oferta stworzona w Generatorze Ofert

Projekt zakończył się kompleksowymi szkoleniami dla sieci dealerskiej, które zostały przeprowadzone w całej Polsce. To jednak dopiero początek długofalowej współpracy Volkswagen Group Polska z Programą™.

Wewnętrzne prace nad koncepcją Generatora Ofert utwierdziły nas w przekonaniu, że potrzebujemy wsparcia naprawdę doświadczonego zespołu, który poradzi sobie z opracowaniem zaawansowanej kombinatoryki i integracją aplikacji z wieloma systemami. Decydując się na współpracę z Programą™ wiedzieliśmy, że mają za sobą realizację wielu złożonych projektów, co budowało zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Zespół Programy™ wspierał nas merytorycznie na każdym etapie projektu, podsuwając świetne rozwiązania, co sprawiło, że byliśmy w stanie jeszcze lepiej zoptymalizować i zautomatyzować nasze procesy. Są profesjonalni i terminowi - wszystkie zadania były zrealizowane na czas. Mamy do nich pełne zaufanie i chcemy tę współpracę kontynuować - podsumowuje Anna Chodor.

Obecnie realizujemy kolejne projekty dla Volkswagen Group Polska, także dla innych marek z Grupy.

 

-> Potrzebujesz podobnego rozwiązania? Napisz krótki mail na hello@programa.pl lub zadzwoń +48 577 196 681 - poznaj nas i daj się poznać!


[] []