Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
{"data":{"state":{"_id":"71d3708e0db265064c137f0fcd12a4b4","_filter":[],"_count":-1,"_aggregate":[]},"sort":[["isRecommended",-1],["ts",-1]],"call":[]},"url":"https:\/\/programa.pl\/such\/table\/view"}

Praca zdalna w IT od dawna była standardem. W wielu miejscach to od pracownika zależało, czy pracował z domu, czy z biura. Obecnie jednak home office to nie tylko opcja dla chętnych, a odgórne zalecenie. Jak pracować w zespole rozproszonym skutecznie? Co jest zaletą, a co wadą takiego rozwiązania?

Ludzkość przeszła już wiele przemian: wiek pary, elektryczności, komputerów. Teraz przechodzi rewolucję 4.0, czyli nastanie czasów sztucznej inteligencji, internetu rzeczy, inteligentnych mieszkań, chmur obliczeniowych. To, co nie śniło się przodkom, dziś jest rzeczywistością. Jak obecność Internetu wpłynęła na tak powszechną czynność jaką jest robienie zakupów?

Dowiedz się: 

✔️ czym jest outsourcing i jakie są jego rodzaje

✔️ na czym polega body leasing

✔️ jakie są potencjalne zagrożenia outsourcingu… i jak się przed nimi ustrzec

✔️ jak wybrać software house do realizacji projektu?

✔️ co można zyskać dzięki outsourcingowi?

Słysząc o warunkach pracy w branży IT, nie dziwi trwający od kilku lat boom na przekwalifikowywanie się w tym kierunku. Na ile wysokie zadowolenie z pracy wśród informatyków jest prawdą? Od czego właściwie zależy? I czy tak subiektywne kwestie w ogóle da się zbadać?

Na podstawie raportów przeprowadzonych przez Bulldogjob, NoFluff Jobs oraz AudIT można wyciągnąć spójne wnioski. Faktycznie wielu specjalistów to spełnieni pasjonaci. Dlaczego tak jest i czego jeszcze można dowiedzieć się z ostatnich badań? 

Po raz kolejny w Warszawie odbyła się konferencja Zarządzanie zespołami IT organizowana przez Computerworld Polska. Chociaż prelekcje dotyczyły szeregu przeróżnych tematów, kilka wątków pojawiło się w różnych kontekstach. Jakie trendy zdominowały wydarzenie? Poniżej krótki przegląd.

Według najnowszego raportu Hootsuite, 49% światowej populacji korzysta z mediów społecznościowych, a całkowita liczba użytkowników social media to już 3.8 biliona ludzi. Przeciętny czas spędzany w sieci to prawie 7 godzin dziennie, z czego 2,5 godziny w mediach społecznościowych. W związku z tym wyzwaniem projektowym jest dostarczenie nie tylko aplikacji, strony czy programu, który będzie działał, ale także zadbanie o komfort i samopoczucie docelowego użytkownika. 

Czytaj dalej i dowiedz się:

✔️ jakie są zagrożenia związane z najnowszymi technologiami

✔️ FOMO (fear of missing out) vs JOMO (joy of missing out)

✔️ co przewidział Toffler, który spopularyzował pojęcie przeciążenia informacyjnego?

[] []