Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
{"data":{"state":{"_id":"71d3708e0db265064c137f0fcd12a4b4","_filter":[],"_count":-1,"_aggregate":[]},"sort":[["isRecommended",-1],["ts",-1]],"call":[]},"url":"https:\/\/programa.pl\/such\/table\/view"}

Według najnowszego raportu Hootsuite, 49% światowej populacji korzysta z mediów społecznościowych, a całkowita liczba użytkowników social media to już 3.8 biliona ludzi. Przeciętny czas spędzany w sieci to prawie 7 godzin dziennie, z czego 2,5 godziny w mediach społecznościowych. W związku z tym wyzwaniem projektowym jest dostarczenie nie tylko aplikacji, strony czy programu, który będzie działał, ale także zadbanie o komfort i samopoczucie docelowego użytkownika. 

Czytaj dalej i dowiedz się:

✔️ jakie są zagrożenia związane z najnowszymi technologiami

✔️ FOMO (fear of missing out) vs JOMO (joy of missing out)

✔️ co przewidział Toffler, który spopularyzował pojęcie przeciążenia informacyjnego?

Zaczynanie projektu od końca, czyli od zastanawiania się nad konkretnym produktem czy usługą, to popularna pułapka. W efekcie dochodzi do sytuacji, w której powstają produkty być może imponujące, ale niekoniecznie potrzebne. W Programie™ staramy się temu przeciwdziałać. Aby tworzyć rozwiązania technologiczne, które naprawdę zmieniają pracę firm, rozpoczynamy proces projektowy wspólnym warsztatem i pytamy klientów o wszystko. Przed projektowaniem rozwiązania należy bowiem dobrze zdiagnozować problem.

Na czym polega efekt aureoli i jak się ma do projektowania interfejsów użytkownika? Jakie zjawiska psychologiczne warto zastosować, aby podnieść wrażenia użytkowników? Dowiedz się, jak możesz wpłynąć na pozytywny odbiór produktu cyfrowego, nawet jeśli dojdzie do usterek funkcjonalności. 

Czym się różni UX od UI? Jak software house’y pracują nad pięknymi i skutecznymi produktami? Czy przyjemność z korzystania z aplikacji może zwiększyć jej skuteczność sprzedażową?

Współczesne aplikacje webowe coraz rzadziej powstają bez udziału designerów UX i UI. O tym, dlaczego w imieniu “ludzkiej strony kodu” warto zatrudnić dobrych specjalistów zarówno w dziedzinie User Experience, jak i User Interface piszemy na blogu.

[] []