Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Case Studies

Multi-Form z interaktywnym konfiguratorem drzwi

Urządzanie własnego domu bądź mieszkania to dla wielu osób realizacja marzeń o przytulnej, dopasowanej do indywidualnych potrzeb przestrzeni. Ten proces wiąże się z przeglądaniem katalogów producentów wyposażenia wnętrz i licznymi odwiedzinami w salonach. Tutaj z pomocą przychodzi technologia w postaci interaktywnego konfiguratora, dzięki któremu można zaprojektować z dostępnych elementów np. unikatowe drzwi i dokładnie przyjrzeć się wizualizacji naszego pomysłu przed zakupem. Pracujemy nad podobnym rozwiązaniem dla Multi-Form.


Konfigurator drzwi - interaktywne narzędzie dla sprzedawcy i dla klienta

Interaktywne konfiguratory pomagają użytkownikom komponować produkt z różnych elementów. Zasada ich działania jest bardzo prosta - aby samodzielnie stworzyć dany element wyposażenia wnętrz wystarczy wybrać model, dopasować kolor i dobrać akcesoria. Konfiguratory wpisują się w popularny obecnie trend personalizacji pozwalając na stworzenie unikatowego egzemplarza doskonale dopasowanego do potrzeb.

Od lat towarzyszymy naszym klientom w urządzaniu domów marzeń. Wiemy, że ważna jest dla nich możliwość dobrania elementów pod ich potrzeby, a także zobaczenia, jak dany produkt będzie się finalnie prezentować. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów już wkrótce oddamy w ich ręce konfigurator drzwi, dzięki któremu samodzielnie stworzą idealny produkt. Wesprzemy też pracowników salonów stacjonarnych w pełnej prezentacji naszej oferty - mówi Justyna Skrzypnik odpowiedzialna za marketing internetowy w Multi-Form.

Z interaktywnego konfiguratora drzwi będzie można skorzystać na stronie internetowej Multi-Form, a także w salonach stacjonarnych, w których specjalista przeprowadzi klientów przez proces konfiguracji. Jej efektem będzie dokument z wizualizacją i specyfikacją drzwi, będący podstawą do przygotowania oferty w salonie. Konfigurator będzie obejmował ofertę marki Persecto - marki własnej Multi-Form.

Prace przygotowawcze do projektu rozpoczęły się z końcem 2017 roku,  natomiast gotowy konfigurator planujemy oddać w ręce Multi-Form w kwietniu 2018 roku.

Personalizacja oparta na zaawansowanej kombinatoryce

Z uwagi na wiele zależności, jakie występują pomiędzy elementami składowymi drzwi i konieczność ich dokładnego zdefiniowania, na etap zbierania wymagań przeznaczyliśmy cały grudzień.

Doświadczony sprzedawca w sklepie wie, że do do danego modelu drzwi nie pasują klamki z długim szyldem, a do wybranej szerokości drzwi nie można dobrać określonych elementów wentylacji łazienkowej. Potrzebowaliśmy zaimplementować w konfiguratorze skomplikowaną wiedzę o możliwościach łączenia elementów, która jest w głowach specjalistów  - mówi Magdalena Nowak, project manager w Programie™.

Konfigurator drzwi od Multi-Form

Źródło: pexels.com

Aby zagwarantować poprawne działanie narzędzia zaprojektowaliśmy specjalny plik konfiguracyjny. Pozwolił on przenieść w sposób usystematyzowany dane dotyczące zależności pomiędzy elementami i wdrożyć tę logikę do konfiguratora.

Jeśli chodzi o techniczną stronę konfiguratora, to przyjęliśmy 2 założenia. Z jednej strony zależało nam na precyzyjnej wizualizacji produktów - tak, by klient i pracownik salonu komponowali drzwi z elementów, które w rzeczywistości wyglądają identycznie. Z drugiej chcieliśmy mieć absolutną pewność, że marzenia naszych klientów są możliwe do realizacji - innymi słowy, by tworzone za pomocą konfiguratora drzwi można było wyprodukować. Powierzyliśmy realizację tych założeń Programie™ - przekonało nas ich doświadczenie w tworzeniu podobnych rozwiązań - dodaje Justyna Skrzypnik.

O Multi-Form:

Multi-Form od 1995 roku wspiera klientów w budowaniu i urządzaniu domów marzeń, dostarczając im najwyższej jakości materiały wykończenia wnętrz (drzwi, podłogi, panele ścienne, tarasy) i materiały budowlane. Jako lider rynku posiada w ofercie produkty najbardziej znanych i cenionych marek. Strona internetowa: https://multiform.pl

 

-> Potrzebujesz podobnego rozwiązania? Napisz krótki mail na hello@programa.pl lub zadzwoń +48 577 196 681 - poznaj nas i daj się poznać!

 


[] []